بهترین معلم شیمی کنکور

فهرست محتوای این صفحه

همانطور که اطلاع دارید درس شیمی یکی از مهم‌ترین دروس کنکور خصوصا در کنکورهای ریاضی و تجربی است و بسیاری از دانش‌آموزان همواره در تلاش هستند که با کسب درصد بالا در این درس رتبه خود را بهبود ببخشند. مدرسین مطرح این درس معمولا در مدارس معتبری مانند البرز، فرهنگ، مفید، مهدوی،‌ آتیه سازان و یا آموزشگاه‌های معتبری چون بعثت، هدف، ونوس، خواجه نصیر تدریس می‌نمایند. علاوه بر آن بسیاری از مدرسان مولفان انتشارات معتبری همچون گاج، اندیشه‌سازان و غیره بوده و یا بعضا طراحان سوالات آزمون‌های گاج، سنجش و قلم‌چی می‌باشند که میتوان از آنان به عنوان بهترین دبیر شیمی کنکور نام برد.

ویژگی‌های بهترین استاد شیمی کنکور

مدرسین شیمی کنکور، همانند سایر مدرسین حوزه‌های دیگر، می‌بایست دارای یک سری ویژگی‌ها و مهارت‌های منحصر به فرد باشند و بتوانند آنها را در زمان تدریس و ارتباط با دانش‌آموزان به کار بگیرند. برخی از ویژگی‌ها و مهارت‌های عبارتند از: تجربه کافی، تسلط به مباحث پایه، تسلط به اصول تست زنی، توجه به نیازهای دانش‌آموز، استفاده از روش‌های تدریس کاربردی، آگاهی از تغییرات آموزشی. ضمنا اساتید کنکور این نکته را در نظر دارند که تعدادی از مباحث ساده‌تر هستند و از بسیاری از آنها تعدادی سوال بصورت ثابت در کنکور وجود دارد و شما را در این خصوص آموزش خواهند داد.

در ادامه تعدادی از بهترین مدرسین شیمی کنکور در کشور معرفی میگردد.

مدرس شیمی لیلا سلطانی
مدرس شیمی
خانم لیلا سلطانی مولف و مدرس شیمی دبیرستان و کنکور ساکن شهر اصفهان می باشند. ایشان دارای مدرک کارشناسی شیمی کاربردی و فارغ التحصیل رشته شیمی آلی در مقطع کارشناسی ارشد هستند. استاد سلطانی همچنین با سابقه بیش از 17 سال فعالیت آموزشی در این حوزه دبیر المپیاد شیمی نیز هستند و نویسنده ی کتاب لقمه های کنکور می باشند. استاد سلطانی سابقه تدریس در بهترین دبیرستان های اصفهان اعم از نیک اهنگ، فراز، امام باقر(ع)، امام صادق(ع) و …. و طراحی سوالات آزمون های شیمی را در کارنامه خود دارند. یکی از روش های خلاقانه ای که خانم سلطانی دارند این هست که هر جلسه از دانش اموزان آزمون می گیرند و اگر دانش آموز پس از سه الی چهار بار درصد آزمون را پایین بزند( درصورتی که نشان دهنده ی آن باشد که دانش آموز تلاش نمی کند) از ادامه ی تدریس با چنین دانش آموزانی خودداری می کنند و همین موضوع باعث می شود که همه دانش اموزآن ایشان به کار و تلاش ادامه دهند.
مدرس شیمی بهمن بازرگانی
مدرس شیمی
آقای بهمن بازرگان مولف و مدرس با سابقه شیمی ساکن شهر تهران می باشند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بوده و تالیفات متعدد شیمی همچون کتاب های آموزشی شیمی انتشارات اندیشه سازان و کتاب های دهم تا دوازدهم و فیل شیمی از انتشارات مبتکران دارند و با بیش از 30 سال تجربه در این حوزه از اساتید به نام و ساحب سبک محسوب می شوند. در مورد روش تدریس ایشان در کلاس های حضوری و آنلاین می توان به مواردی همچون بیان ساده و آموزش از ابتدا و پایه ای اشاره کرد. ایشان در ابتدای کلاس خود بیان کلی از مطالب پیش رو را گفته و در ادامه از پایه شروع به توضیح و تدریس می کنند و کم کم سطح تدریس و مسائل را بالا برده و در پایان هر کلاس کلیتی از مباحث جلسه بعد می گویند. کلاسهای ایشان نه خشک اداره می شود و نه مفرح و چیزی مابین این دو می توان در نظر گرفت.
مدرس شیمی زینب عسگری
مدرس شیمی
خانم زینب عسگری مدرس باتجربه شیمی دهم و یازدهم ساکن شهر تهران می باشند. ایشان فارغ التحصیل سال 1377 رشته شیمی محض از دانشگاه تهران هستند و مدرس شیمی رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی در مدارس معتبر تهران بوده اند. خانم عسگری در مدت 22 سال تجربه تدریس خود بالغ بر 13 سال تدریس در مدرسه امام صادق (ع)، 4 سال در مدرسه واله، 3 سال مدرسه قیاس و بیش از 10 سال سابقه تدریس در مدارس فرزانگان 1 و 2 و 6 را در کارنامه خود دارند. از ویژگی های روش تدریس ایشان می توان به مواردی همچون تدریس بر پایه آموزش مفهومی و حل تست های متوسط و سخت اشاره کرد. همچنین حل تشریحی و تستی سوالات شیمی کتاب های معتبر کمک آموزشی همچون مبتکران مهندس بازرگان و ایجاد تعامل مثبت با دانش آموزان، رابطه بسیار صمیمی و ایجاد محیط شاد و با انرژی در هنگام تدریس از ویژگی های بارز ایشان می باشد.
مدرس شیمی کامبیز فرزانه
مدرس شیمی
آقای کامبیز فرزانه مدرس شیمی پایه و کنکور و تیزهوشان ساکن شهر تهران می باشند. ایشان فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی هستند و مدرس پروازی به بسیاری از شهرهای کشور و برگزار کننده همایش های متعددی نیز بوده اند. آقای فرزانه همچنین در این 22 سال تجربه و فعالیت آموزشی، سابقه تدریس در مدارس سمپاد و آموزشگاه هایی همچون فرزانگان، راه اندیشه و کلاسینو را در کارنامه خود دارند، مولف جزوات و کتاب های متعدد هستند و همکاری با انتشارات و مجموعه هایی همچون گاج، راه اندیشه، رزمندگان و کاگو نیز در رزومه خود دارند.
مدرس شیمی محمدرضا آقاجانی
مدرس شیمی
آقای محمدرضا آقاجانی مدرس شیمی ساکن شهر تهران هستند. ایشان فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی با مدرک لیسانس بوده و با بیش از 14 سال سابقه در این حوزه مولف بیش از 30 عنوان کتاب آموزشی می باشند. ایشان همچنین مدرس همایش‌های جمع بندی شیمی کنکور در شهر های سراسر کشور همچون تهران، مشهد، اصفهان و شیراز بوده و مدیر مؤسسه آموزشی اکسیژن و نیز مدیر انتشارات خانه شیمی ایران هستند، از تالیفات ایشان می توان به : تیپ تست ، 35 دقیقه ، بیمه نامه ، گنجینه نکات، ساختارهای شیمی کنکور ( همگی از انتشارات خانه شیمی ایران) و کتاب صفر تا صد شیمی سال دوم و سوم دبیرستان و شیمی پیش دانشگاهی (انتشارات بیست) اشاره کرد. ایشان در حال حاضر با مجموعه های تام لند و آلا همکاری می کنند. درمورد سبک تدریس ایشان به مواردی همچون سطح سواد و تسلط بالا بر شیمی و تکرار ریاد مباحث مهم که باعث ملکه شدن در ذهن میگردد و تدریس بدون حاشیه اشاره کرد. در عین حال بعضا دانش آموزان نسبت به تدریس بدون هیجان و کمی خشک انتقاد کرده اند.
مدرس شیمی علی سلوکی
مدرس شیمی
آقای علی سلوکی مدرس و مولف شیمی کنکور دارای مدرک کارشناسی مواد گرایش متالورژی صنعتی و کارشناسی ارشد مهندسی مواد گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی ساکن شهر تهران می باشند. ایشان مدرس و دبیر مدارس و موسساتی همچون مجموعه حرف آخر، موسسه رهپویان دانش و اندیشه، مدرس شیمی شبکه های صدا و سیما، مدرس و طراح سوال در مجموعه قلم چی، استاد پروازی و تدریس در مدرسه های نمونه دولتی و سمپاد می باشند. همچنین استاد سلوکی مولف کتابهای متعدد در حوزه شیمی از جمله کتاب نانو فناوری و فرآورد های نانوی مواد، کتاب دبیران پر مخاطب انتشارات قلم چی، کتاب‌های تاب، مولف کتاب شبیه ساز کنکور، مولف جزوات یک جرعه شیمی در تمام مقاطع دبیرستان و کنکور و ارائه دهنده مقالات معتبر علمی در ژورنال های داخلی و ببین المللی بوده اند. از ویژگی های روش تدریس ایشان می توان به بیان ساده و روان و در عین حال تدریس با انرژی بالا و انتقال خوبو درست مفاهیم به دانش آموز اشاره کرد.
مدرس شیمی سعید فراهانی
مدرس شیمی
آقای سعید فراهانی مدرس و مولف شیمی کنکور ساکن شهر تهران هستند. ایشان دانش آموخته دانشگاه سراسری بین المللی امام خمینی بوده و دبیر مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تهران و شهرستانها همچون علامه حلی و فرزانگان می باشند. مهندس فراهانی همچنین مدرس برنامه های آموزشی و تحصیلی در صدا و سیما و مدرس پروازی در استانهای مازندران، بوشهر، کرمان و … بوده اند. طراحی، تحلیل و ویراستاری سوالات آزمونهای قلم چی ، گاج، ماز، مونت و با آزمون و طراحی سوالات آزمونهای سبز و گزینه دو هم در رزومه ایشان به چشم می خورد.
مدرس شیمی مهدی براتی
مدرس شیمی
آقای مهدی براتی مدرس شیمی کنکور و مولف کتاب‌های کمک‌ آموزشی شیمی ساکن شهر تهران می باشد. ایشان متولد 1353 در شهر قم هستند و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی سالهای اولیه تدریس ایشان در استان بوشهر سپری شد. سپس به تهران نقل مکان کرده و در اسلامشهر مشغول به تدریس شدند و اکنون با 29 سال تجربه در زمینه تدریس شیمی در استانهای بوشهر، تهران و البرز، مولف کتابهای شیمی خیلی سبز، مدرس مدارس سمپاد و مدرس مدرسه تلویزیونی ایران در صدا و سیما می باشند. آقای براتی اعتقاد زیادی به ایجاد علاقه کردن دانش آموزان نسبت شیمی برای تدریس و آموزش مفهومی و درک بهتر داشته و معتقد است باید سعی کرد مفاهیم را به روش‌های متنوع، نه فقط به دانش‌آموزان تفهیم کنیم، بلکه باعث شویم دانش‌آموزان خودشان مفاهیم را کشف کنند. ایشان انرژی و نشاط را در کلاسهای خود ایجاد میکند و با همراه کردن آنها در کلاس بوسیله پرسش و پاسخ با هدف افزایش مشارکت دانش‌آموزان در فرایند یاددهی‌ و یادگیری سعی می کنند ایجاد انگیزه کرده و دانش آموزان از شیمی لذت ببرند. به اعتقاد ایشان شاه‌ کلید تدریس ارتباطی است که بین معلم و دانش‌آموز شکل می گیرد.
مدرس شیمی محمدرضا مصلایی
مدرس شیمی
آقای محمدرضا مصلایی استاد پروازی و مدرس با سابقه شیمی ساکن تهران می باشند. ایشان با 34 سال تجربه تدریس شیمی فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه شهید بهشتی تهران در مقطع کارشناسی ارشد می باشند و مولف کتابهای کمک آموزشی و تستی شیمی همچون کتاب همایش شیمی از انتشارات دریافت می باشند. از سوابق تدریس ایشان می توان به مواردی همچون تدریس در مدارس و موسسات تیزهوشان و فرزانگان تهران، برنامه های کنکور ۱، مسیر موفقیت و کارنامه ۲۰ و به عنوان کارشناس در صدا و سیما، آموزشگاه کنکور هدف تهران، کلاس های آنلاین کلاسینو و مدرس پروازی به شهرهای اصفهان، کرمان و گرگان اشاره کرد. از ویژگی های روش تدریس ایشان می توان به مواردی همچون بیان قوی و تسلط کافی بر شیمی و انتقال خوب مفاهیم به دانش آموزان اشاره کرد. اجازه سوال بین تدریس و ارتباط کلامی خوب با دانش آموزان از دیگر موارد این موضوع است. تدریس به صورت پایه ای و از سطح پایین تا پیشرفته باعٍ می شود تا دانش آموزان با سطح ضعیف درسی هم بتوانند از کلاسهای ایشان بهره ببرند. تدریس و تفهیم مطالب و در پایان هر مبحث حل سوالات و تستهای مربوطه از مواردی هست که در کلاسهای ای
مدرس شیمی بیژن ابوالقاسمی
مدرس شیمی
آقای بیژن ابوالقاسمی مولف و مدرس شیمی دبیرستان و کنکور ساکن شهر تهران می باشند. ایشان فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده و مولف کتابهای متعدد کمک آموزشی شیمی می باشند که از جمله آنها می توان به كتاب هاى برتر جشنواره رشد، شيمى پيش دانشگاهى 1و2، شيمى3، شيمى 2 ، بانك تست شيمى، آشتى با اسيد و باز، آشتى با شيمى آلى، لغت نامه شيمى، آموزش شيمى 3 از انتشارات تخته سياه اشاره کرد. همچنین ایشان مدرس پروازی به شهر های مختلف کشور بوده و سابقه تدریس در استانهای تهران، البرز، قزوین، اصفهان، تبریز، خراسان، کرمانشاه و زاهدان را دارند. از سوابق تدریس ایشان می توان به موسسات و آموزشگاههای تخته سیاه، ماهان، علوم، مدرسان تهران، رزمندگان، اندیشه برتر، گزینه برتر، مهرآزمون و تدریس در برنمه های آموزشی صدا و سیما شبکه آموزش و موسسه آموزشی رایان اشاره کرد. درمورد روش تدریس ایشان اینطور گفته می شود که استاد بسیار بااخلاق و خوش برخوردی هست و ارتباط خوبی با دانش آموزان برقرار می کند. درعین حال برای دانش آموزان قواعد و چهارچوب هایی را در جهت آموزش و یادگیری بهتر تعیین می کنند که اگر دانش آموزان این قواعد را اجرا کنند قطعا موفقیت های خوبی در درس شیمی بدست می آورند.
رضا بابایی
مدرس شیمی
آقای رضا بابایی مولف و مدرس شیمی کنکور ساکن شهر تهران می باشند. ایشان رتبه 11 کنکور سراسری و فارغ التحصیل رشته پزشکی در مقطع دکتری از دانشگاه تهران می باشند. آقای بابایی همچنین در 26 سال فعالیت آموزشی خود مدرس برنامه های آموزشی صدا و سیما همچون کارنامه 20 و مسیر موفقیت بوده، سابقه تدریس در مدارس و آموزشگاه های معتبری همچون هدف، فرزانگان، ابوریحان، تام لند، نگرش، ماهان، بهارستان، کوشش، خرد، پرستو و … را در کارنامه خود دارند و مولف کتاب های شیمی پیش دانشگاهی 1 و 2 از انتشارات مبتکران نیز هستند که زمانی پرفروش ترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور محصوب می شد. از ویژگی های روش تدریس ایشان می توان به مواردی همچون تسلط کامل بر مباحث شیمی و تدریس صفحه به صفحه کتاب درسی، انرژی بالا و آموزش با نشاط که باعث عدم خستگی دانش آموزان در حین آموزش می شود، حل تست های نسبتا قوی و سطح متوسط به بالا، آموزش مفهومی و بررسی جزء به جزء نکات شیمی و … اشاره کرد.

مدرسین شیمی می‌بایست مباحث پایه‌ای این درس شامل: جدول تناوبی، ترکیبات یونی و کووالانسی، هیدروکربن‌ها و شیمی آلی بصورت اصولی به دانش‌آموزان آموزش داده تا بتوانند ایشان را با آمادگی هر چه بیشتر به سمت آزمون کنکور راهی نمایند.

بهترین دبیران شیمی ایران معمولاً به واسطه همکاری با آموزشگاه ها و موسسات معتبر کنکور، در سطح کشور بسیار شناخته شده هستند.

همکاری با مراکز آموزشی معتبر و شناخته شده‌ای مانند آلا، کلاسینو، تاملند، ماز، گاج، گزینه دو و … در شناخته شدن به عنوان بهترین معلم شیمی ایران نقش دارد.

هرچند نباید فراموش کرد که همکاری با این موسسات در بیشتر موارد بواسطه ارتباطات قوی شکل میگیرد و چه بسا معلمان بسیار قوی و با کیفیتی که بدلیل عدم همکاری با این موسسات ناشناس باقی مانده‌اند.

ما در این مقاله تلاش کردیم که هم به معرفی مطرح ترین و شناخته شده ترین دبیران شیمی در ایران بپردازیم و هم در کنار آن دبیرانی را که کیفیت تدریس بالایی دارند و دانش آموزان آن ها نتایج درخشانی داشته‌اند ولی بدلایلی چون عدم ارتباطات قوی و … ناشناخته مانده‌اند را معرفی کنیم.

در پایان اگر نسبت به هریک از دبیران معرفی شده در بالا نظری دارید و یا دبیر دیگری را مستحق قرار گرفتن در لیست میدانید، خوشحال خواهیم شد که در بخش نظرات با ما همراه باشید.

مجله آقای تدریس
نیاز به معلم خصوصی
چگونه بدانیم آیا فرزندمان نیاز به معلم خصوصی دارد
افزایش بازدهی مطالعه
افزایش بازدهی مطالعه; چگونه بهتر درس بخوانیم؟
تاثیر-معدل-در-کنکور
تاثیر معدل در کنکور
مطالعه-با-تکنیک-پومودورو
تکنیک پومودورو برای درس خواندن
دوره-آموزشی-یا-معلم-خصوصی
خرید دوره آموزشی بهتر است یا گرفتن معلم خصوصی
تدریس-خصوصی-ارزان
تدریس خصوصی ارزان (راهکارهای کاهش هزینه‌های کلاس‌های خصوصی)
مقایسه تدریس خصوصی بصورت حضوری و آنلاین
مقایسه تدریس خصوصی حضوری و آنلاین
مدرسه-دولتی-یا-غیرانتفاعی
9 تفاوت اصلی بین مدارس دولتی و غیرانتفاعی
بهترین-نرم‌افزار-کلاس-آنلاین
روش‌های برگزاری کلاس آنلاین
10-تکنیک-برای-بهتر-درس-خواندن
10 تکنیک برای بهتر درس خواندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *